Ślub i wesele (6 miesięcy do uroczystości)

wpis w: Blog | 0

SUKNIA / GARNITUR
6 miesięcy przed ślubem to idealny moment na wybór sukni śsuknia ślubnalubnej. Nawet jeśli zamierzamy schudnąć jeszcze przed weselem to już warto zarezerwować terminy w salonie, ponieważ i tak w ostatnim tygodniu przed uroczystością będą ostatnie przymiarki i ewentualne poprawki.

FRYZJER / KOSMETYCZKA
Pół roku wcześniej warto popytać o terminy u wybranego fryzjera i kosmetyczki i ewentualnie wstępnie zarezerwować je. Można już pomyśleć o próbnej fryzurze czy makijażu i zapisać sobie kilka zdjęć z przykładami, które później posłużą za inspirację.
Mężczyźni oczywiście mają łatwiej 🙂

ZAMÓWIĆ ZAPROSZENIA
To chyba jedna z przyjemniejszych rzeczy w przygotowaniu wesela. Dobrym rozwiązaniem jest ustalić już na początku styl/kolorystykę wesela, którego będziecie się trzymać w trakcie przygotowań. Żeby nie było różnych dodatków nie pasujących do siebie 🙂 Fajnie, jeśli styl wesela będzie również widoczny na zaproszeniach. Oczywiście pomysłów na styl jest nieskończenie wiele: rustykalne, nowoczesne, ale też konkretnie z jakimś elementem (kwiaty, serca, kokardki) czy kolorem, np. czerwone serca, pistacjowe kokardki, czekolada i truskawki itd.

POINFORMOWAĆ GOŚCI O WESELU
Na rozdawanie zaproszeń jest jeszcze za wcześnie, ale już warto wspomnieć gościom, że zamierzacie się pobrać. Oni też muszą przygotować się do tego dnia czasowo i materialnie 😉

NOCLEG / TRANSPORT DLA GOŚCI
Jeśli zamierzacie zorganizować wesele z dala od domu czy to Panny Młodej czy Pana Młodego, albo macie dużą rodzinę „rozrzuconą” po Polsce czy świecie w dobrym tonie jest zagwarantować gościom nocleg. Sale weselne często mają w swojej ofercie również pokoje do wynajęcia, jeśli jednak zdarzy się, że nie to warto wynająć nocleg w hotelu znajdujący się jak najbliżej przyjęcia.
Jeśli wesele jest stosunkowo niedaleko miejsca zamieszkania można zdecydować się na wynajęcie busa/autokaru. Należy wtedy pamiętać, żeby zagwarantowaćauto na wesele kierowcy miejsce do odpoczynku i posiłek.

TRANSPORT DLA PARY MŁODEJ I ŚWIADKÓW
Oczywiście jest to kwestia indywidualnego wyboru. Najczęściej Para Młoda podjeżdża wynajętym samochodem, często jakimś nowym modelem. Ale zdarzają się wyjątki i Młodzi decydują się podjechać na przykład autem zabytkowym, albo dorożką czy karocą.

PIERWSZY TANIEC
Obecnie modne jest, by pierwszy taniec był niczym z „Tańca z gwiazdami” 😉 Oczywiście, żeby taki był nie obędzie się bez kursu. Chyba, że Wasza „połówka” jest tancerką/tancerzem. Pół roku przed ślubem to dobry czas na wzięcie udziału w takim kursie. Jeśli chodzi o dobór muzyki to już kwestia gustu, najczęściej są to walce lub inne wolne utwory, przy których można się „pokołysać” 🙂

OBRĄCZKI
Można już na tym etapie pooglądać wzory obrączek. Dla Pana Młodego może nie jest to najprzyjemniejsze zajęcie, ale dla Panny Młodej już tak 🙂obrączki

POPRAWINY
Obecnie odchodzi się od poprawin. Chociaż stary zwyczaj mówi, by zrobić poprawiny to w dzisiejszych czasach Młodzi często dzień po przyjęciu zamiast balować kolejny wieczór wyruszają w podróż, by nacieszyć się sobą 🙂 Oczywiście jest to indywidualny wybór każdej Pary.

MIESIĄC MIODOWY 😉
Osobiście nie słyszałam jeszcze, by młode małżeństwo wyjechało aż na cały miesiąc po ślubie 😉 Oczywiście jest to kwestia indywidualna, gdzie zdecydujecie się wyjechać. Ważne, by ten czas był beztroski i bez zmartwień dnia codziennego. By nie przepłacać za wycieczkę już teraz warto rozejrzeć się w biurze podróży.

Zostaw Komentarz