Wesele w plenerze

wpis w: Blog | 0

wesele w plenerze

Wiele par decyduje się na romantyczne wesele w plenerze. Najlepszą porą na takie przyjęcia są oczywiście ciepłe miesiące.

Przyjęcie można zorganizować przy lokalu restauracji, a także w miejscu oddalonym od zabudowań. W tym ostatnim będzie to wymagało więcej organizacji i kosztów.

Istnieją firmy zajmujące się kompleksowym przygotowaniem wesela w plenerze. Organizują namiot, ale też wszystko potrzebne w nim: parkiet, stoły, krzesła, zaplecze cateringowe, oświetlenie, całkowity wystrój i dekoracje.

ŚLUB KOŚCIELNY i CYWILNY
Śluby kościelne w plenerze raczej nie odbywają się, para młodaponieważ Prawo Kanoniczne mówi „Małżeństwa winny być zawierane w parafii” (Kan. 1115). Istnieje zapis „Miejscowy ordynariusz może zezwolić na zawarcie małżeństwa w innym odpowiednim miejscu.” (Kan. 1118 – § 2.) jednak w praktyce wygląda to tak, że takie pozwolenia dostają osoby chore, które nie są w stanie stawić się w Kościele lub przebywające w zakładach karnych. Jeśli jednak zależy Wam na ślubie kościelnym można go zorganizować w innym dniu w gronie najbliższych, a w dniu przyjęcia w plenerze wziąć ślub symboliczny i cywilny.

W przypadku ślubu cywilnego jest możliwość zorganizowania w plenerze, ale potrzebna będzie zgoda kierownika Urzędu Stanu Cywilnego na ślub poza urzędem. Żeby ją otrzymać należy złożyć wniosek w USC o takie pozwolenie. Należy pamiętać o tym, że miejsce ceremonii musi gwarantować zachowanie powagi i doniosłości oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Koszt takiego ślubu to 1000zł.

MIEJSCE
Czy to plaża, ogród, jezioro, łąka, góry… przy organizowaniu wesela w plenerze praktycznie nie ma ograniczeń. Firmślub w namiociey organizujące takie wesela są przygotowane na każdą okoliczność.

NAMIOT
Jest praktycznie niezbędny jeśli zdecydujecie się zorganizować wesele w plenerze oddalone od zabudowań. Nie warto ryzykować i rezygnować z namiotu ponieważ pogoda w Polsce jest dość kapryśna i nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć kilka miesięcy przed uroczystością. Warto zadbać o klimatyzację w takim namiocie, która wedle potrzeb ochłodzi albo ogrzeje namiot. Przy bardzo dużym weselu można wynająć halę namiotową, to taki większy rodzaj namiotu.
Jeśli marzy Wam się taniec pod gwiazdami, czy oglądanie pięknych widoków przy jedzeniu, a nie chcecie wychodzić poza namiot istnieją namioty transparentne, czyli przezroczyste.

Pamiętajcie, przy organizacji wepawilon ślubnysela w plenerze, o bezwzględnym bezpieczeństwie. Polecam skorzystać z firm, które posiadają certyfikowany i atestowany sprzęt.

namiot ślubny

OPCJONALNIE:
Ciekawym rozwiązaniem na weselu w plenerze są dwa parkiety do tańczenia. Jeden „pod chmurką”, drugi – w razie deszczu – pod namiotem. Tańce z widokiem na rozgwieżdżone niebo są niezapomnianym przeżyciem i goście na pewno długo będą o nim pamiętać.

Przy organizacji wesela w plenerze można zdecydować się (o ile pogoda na to pozwoli) na podanie tortu na dworze. Dodatkowo można wzbogacić ten moment na przykład fajerwerkami.

Zostaw Komentarz